Odkrijte našo novo spletno trgovino trgovina.span.si

Velika gasilska vaja v občini Brezovica pri Ljubljani

Torek, 15. oktober 2019
Velika gasilska vaja v občini Brezovica pri Ljubljani
Velika gasilska vaja v občini Brezovica pri Ljubljani
Velika gasilska vaja v občini Brezovica pri Ljubljani
Velika gasilska vaja v občini Brezovica pri Ljubljani
Velika gasilska vaja v občini Brezovica pri Ljubljani
Velika gasilska vaja v občini Brezovica pri Ljubljani
Velika gasilska vaja v občini Brezovica pri Ljubljani
Velika gasilska vaja v občini Brezovica pri Ljubljani

Sobota 12. oktobra je bila v podjetju Špan d.o.o. v znamenju velike gasilske vaje, ki jo je izvedla gasilska zveza Brezovica. V vaji so sodelovali člani vseh občinskih prostovoljnih gasilskih društev, policija, reševalci in ekipa prve pomoči Občine Brezovica. 

Letošnja velika gasilska vaja je potekala na sončno jesensko soboto. Ob 13h se je po scenariju sprožil požarni alarm v objetku F. Nato je stekla hitra evakuacija vseh zaposlenih. K sreči je vse skupaj potekalo po skrbno določenem scenariju. V samo vajo so se povezala vsa društva v Občini Brezovica (PGD Brezovica pod Krimom, PGD Brezovica pri Ljubljani, PGD Goričica – Prevalje pod Krimom, PGD Jezero, PGD Kamnik pod Krmom, PGD Notranje Gorice – Plešivica, PGD Podpeč, PGD Preserje, PGD Rakitna, PGD Vnanje Gorice).

Ob prihodu gasicev na prizorišče so najprej poskrbeli za umik zaposlenih na varno. Nato je sledilo iskanje pogrešanih v objektu, organizacija gašenja, zapora Tržaške ceste, reševanje vkleščenih oseb v trčenju viličarja in osebnega vozila, reševanje požara na izrabljenih pnevmatikah. "V podjetju Špan se močno zavedamo pomena preventive in usposabljanja zaposlenih za situacije, katere si nikoli ne želimo, da bi se res zgodile. Seveda smo se takoj odzavli prošnji gasilcev, da to vajo opravijo pri nas. Imamo veliko objektov, lahko omogočamo različne simulacije vaj," je o sami vaji dejal direktor Damjan Špan

Ker je podjetje Špan d.o.o. v soboto organiziralo tudi tradicionalni piknik za zaposlene so zadevo odlično združili s preventivno akcijo obnove znanja iz področja gašenja in nudenja prve pomoči. "Naša ekipa je zaposlenim predstavila temeljne postopke oživljanja in uporabo defibrilatorja, katerega nakup je podjetje Špan izvedlo v preteklem letu. Pripravljenost zaposlenih, da se preizkusijo v izvajanju postopkov oživljanja na za to posebej namenjenih lutkah, je bila res hvalevredna. Zavedanje, da jim tovrstno znanje lahko pride prav v vsakem trenutku, jih je spodbudilo tudi k marsikateremu vprašanju članicam naše ekipe," je o preventivni akciji dejala Mojca Pristavec Đogić iz ekipe prve pomoči Občine Brezovica. 

Posebne zahvale vsem članom društev, prostovoljkam iz ekipe prve pomoči Občine Brezovica, Civilni zaščiti in predstavnikom policije za izvedbo dogodka. 

Foto: Anže Krže

 

Twitter Pošlji ne e-mail
Kontakt

Špan d.o.o.
T: 01 365 81 10
E: Info@span.si

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

Špan d.o.o.